sobota, 23 marca 2013

Misterium Męki Pańskiej w Mszanie Dolnej

W naszym Mieście jesteśmy świadkami niespotykanego tutaj od dziesięcioleci wydarzenia - na deskach "Orkanówki" (budynku parafialnego, w którym mieści się siedziba MOK) od wczoraj przez najbliższe dni wystawiana jest i będzie oryginalna zrealizowana z nadzwyczajnym rozmachem przez pracowników MOK wraz z ks.Rafałem Piórkowskim inscenizacja Misterium Męki Pańskiej, w której to sztuce grają aktorzy-amatorzy... lokalni samorządowcy, księża, działacze, przedsiębiorcy, uczniowie i wielu innych.

Premiera spektaklu wystawiona była wczoraj dla rodzin aktorów (dziś już z pewnością można ich tak nazwać!), a już na serwisie youtube.com znajdziemy krótki klip zrealizowany przez serwis Gorce24.pl, na którym możemy przekonać się, że wydarzenie to z pewnością utrwali się w naszej pamięci.  W takich chwilach czuję się dumny z bycia mszanianinem (mimo, że napływowym :).
Wiele faktów o przygotowaniach i samym spektaklu można znaleźć na stronach: Urzędu Miasta Mszana Dolna, serwisu internetowego TV28.pl oraz serwisu internetowego Gorce24.pl
Na same przedstawienia nie ma już wolnych wejściówek, ale w internecie na stronie TV28.pl odbędzie transmisja na żywo niedzielnego przedstawienia - zapraszamy więc na stronę TV28.pl w niedzielę 24 marca o godz.19:00.
Zapraszam również na finał ogólnoeuropejskiej akcji "Tydzień z Internetem" w Mszanie Dolnej, która odbędzie się również w niedzielę 24 marca od godz.18:00 w Folwarku "Stara Winiarnia" przy ul.Ogrodowej 2.  Specjalnym gościem wydarzenia pt."W 80 minut dookoła Świata" będzie podróżnik Bartłomiej Zobek, który opowie o swoich podróżach po całym Świecie, a także jak internet pomaga mu w zarządzaniu i planowaniu podróży.  W przerwie wyświetlona zostanie na żywo również transmisja spektaklu Misterium Męki Pańskiej w "Orkanówce" z serwisu TV28.pl

P.S. W dniu 24.03. na spotkaniu w ramach ogólnoeuropejskiej akcji "Tydzień z Internetem", które odbyło się w Folwarku "Stara Winiarnia", w czasie przerwy prezentacji "W 80 minut dookoła Świata" podróżnika Bartłomieja Zobek obejrzeliśmy w serwisie TV28.pl fragment internetowej transmisji na żywo przedstawienia Misterium Męki Pańskiej w sali MOK. Prawie całą transmisję zarejestrowałem i udostępniłem w serwisie Youtube.com.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli chcesz skomentować artykuł na tym blogu, to bardzo prosimy uszanuj tego bloga, jego autorów i zasady kultury internetowego piśmiennictwa zwane netykietą. Będziemy Ci za to bardzo wdzięczni.