środa, 20 marca 2013

Bezpłatne zajęcia gimnastyczne dla seniorów

 Na pierwszych zajęciach gimnastycznych Klubu Radosnych Siątek "Dolina Marzeń" poprowadzonych przez Panią Katarzyną Mielnikiewicz w Sali Fitness Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Dolnej w minioną sobotę 16.03 pojawiło się 8 seniorów.  Od razu dało się wyczuć wśród zebranych ogromną chęć pokonywania własnych słabości i zmierzenia się z nieznanym.  Również i ja bardzo chciałem wziąć w tym wydarzeniu udział, mimo że znajduję się dopiero w poczekalni kandydatów na Siątkę - moja pozimowa kondycja fizyczna pozostawia wiele do życzenia, więc tym bardziej potrzebne mi właśnie takie zajęcia :)

I zaczęło się. Pani Kasia włączyła stonowaną relaksacyjną muzykę.  Kolejno wykonywaliśmy spokojne rozciągające ćwiczenia wybrane przez Panią Kasię specjalnie dla seniorów.  Mimo, że niektóre ćwiczenia wymagały ciut większej sprawności i poczucia równowagi, Pani Kasia za każdym razem w takim przypadku ze spokojem przypominała, że każde ćwiczenie należy wykonywać wg własnych indywidualnych możliwości, bez zbędnego ryzyka, również podpowiadała inne warianty ćwiczenia.  Bardzo ciekawe okazały się ćwiczenia z piłką gimnastyczną.  Czuliśmy się lekko i przyjemnie, a warunki jakie stwarzała specjalnie przygotowana sala gimnastyczna pozwalały wszystkim czuć się bezpiecznie przy każdym, nawet najbardziej wymagającym ćwiczeniu.  Mimo, że ćwiczenia były specjalnie dobrane i niespecjalnie wymagające, ja już po kilkunastu minutach poczułem pot na swojej skórze.  Ćwiczyliśmy pełne 60 minut bez odpoczynku, a mimo to nikt nie skarżył się - u każdego dało się zauważyć poczucie zadowolenia i wewnętrznej radości z uczestnictwa w tym spotkaniu.
Dzięki profesjonalnemu prowadzeniu miłej Pani Kasi ta godzina zleciała nam niespodziewanie szybko i bardzo przyjemnie, a chcieliśmy jeszcze.  Bardzo ucieszyłem się, że Pani Kasia zechciała zaprosić seniorów na kolejne ćwiczenia już za tydzień w sobotę 23.03 o godz.10:00.  Tym bardziej jestem wdzięczny Pani Kasi Mielnikiewicz, że zgodziła się prowadzić te zajęcia nieodpłatnie!
Ogromne podziękowania chciałbym skierować również do władz Zespołu Szkół Miejskich nr 1, a szczególnie Pani Dyrektor Annie Górskiej, że wyraziła zgodę na prowadzenie takich zajęć i nieodpłatne użyczenie sali gimnastycznej.  Z bezinteresownej gościnności tej szkoły korzystamy wraz z seniorami już od pół roku - co tydzień spotykamy się w sali komputerowej na nieodpłatnych zajęciach komputerowych w ramach ogólnopolskiego projektu "Polska Cyfrowa Równych Szans", więc tym bardziej chciałbym to zaakcentować.
Zapraszam więc niezdecydowanych na kolejne ćwiczenia już za tydzień w sobotę 23.03 o godz.10:00, bo naprawdę warto.  Wykorzystajmy w pełni nowe możliwości!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli chcesz skomentować artykuł na tym blogu, to bardzo prosimy uszanuj tego bloga, jego autorów i zasady kultury internetowego piśmiennictwa zwane netykietą. Będziemy Ci za to bardzo wdzięczni.