wtorek, 19 marca 2013

Lubomierz zasypany, ale w ICEO na III zajęciach komplet!

Ostatni tydzień nas rozpieszczał cieplutkim przedwiośniem.  Wydawało się, że wiosna już zagości na dobre w naszej okolicy, a tymczasem w nocy z czwartku na piątek 14-15.03.2013r. doświadczyliśmy zimy, jakiej w tym sezonie nie widzieliśmy.  Blisko metrowe zaspy świeżego śniegu, utrudnienia w przemieszczaniu, nieodśnieżone drogi osiedlowe... wzbudziły we mnie niepokój, czy warto jechać do Lubomierza na zajęcia?

 Czy ktokolwiek przyjdzie?  Zaryzykowałem.  Łopata śnieżna do samochodu i w drogę.  Na miejscu okazało się, że odśnieżona jest tylko główna droga, a do wejścia ICEO w Remizie prowadziła wąziutka odśnieżona ścieżka, wiec jest nadzieja, że ktoś już tam jest.  Jakże się mile zdziwiłem, gdy w środku zobaczyłem 6 osób chętnych do zajęć z komputerem :)  W Lubomierzu to dotychczasowy rekord!
Stanowisk komputerowych w ICEO jest dokładnie 6, więc każda osoba mogła samodzielnie pracować.  Ostatnio mówiliśmy o komputerach i ich elementach, więc na osłodzenie na początku zaproponowałem naukę posługiwania się myszką przez zabawę z wykorzystaniem powszechnie popularnego "Pasjansa".  Seniorzy bardzo szybko pochwycili temat i w ciągu kilkudziesięciu minut opanowali zasady gry, a myszka została przez nich sprawnie okiełznana!  Nauka szła bardzo sprawnie, więc aby wykorzystać dobry grunt w drugiej godzinie przeszliśmy do poznawania klawiatury - wykorzystaliśmy systemowy edytor tekstu systemu Windows: WordPad.  Do końca zajęć zdążyliśmy poznać podstawowe klawisze na klawiaturze komputerowej.  Klawisze sterujące omówimy na następnych zajęciach.
Dziękuję uczestnikom, że tak licznie zjawili się na zajęciach mimo złej pogody, bo nic tak nie motywuje do wolontaryjnej aktywności, jak zapał i chęci uczestników.  Na koniec pozostało mi wykopanie samochodu aby wrócić do domu, bo śnieg nie odpuszczał i przez 2 godziny napadało go aż tak sporo!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli chcesz skomentować artykuł na tym blogu, to bardzo prosimy uszanuj tego bloga, jego autorów i zasady kultury internetowego piśmiennictwa zwane netykietą. Będziemy Ci za to bardzo wdzięczni.