sobota, 14 grudnia 2013

Idą Święta! Nowy Rok za pasem!

I mija kolejny rok!  Okres Świat Bożego Narodzenia poprzedzający zakończenie roku sprawia, że jesteśmy weselsi mimo świadomości, że minął już kolejny rok naszego życia.  Na minionych zajęciach (klubowych i komputerowych)... ostatnich już w tym roku... bardziej niż zwykle odczuwaliśmy radość ze spotkania w grupie.  Charakter tych Świąt sprawia, że ludzie czują się dużo lepiej, jeśli mogą czuć drugiego człowieka obok siebie.
źródło: www.eszkola-wielkopolska.pl
Na okres przedświąteczny polecam m.in. czekoladę, o której mówiliśmy i którą rozweselaliśmy się właśnie na ostatnich zajęciach klubowych.  Jej niebagatelne właściwości (poczytaj tutaj) pomogą nam odzyskać siły witalne, gdy będziemy przepracowani świątecznymi przygotowaniami.  Przypominam też o bardzo sympatycznej tradycji rozsyłania kartek świątecznych... to taka mała iskierka uśmiechu i nadziei szczególnie dla ludzi bardziej samotnych niż my!  Kartka tradycyjna wysłana pocztą jest najlepsza, ale można spróbować wysłać e-kartkę, czyli jej internetową odmianę, która najczęściej nic nie kosztuje - za pomocą wyszukiwarki znajdziemy wiele tego typu serwisów, a ja polecam bardzo proste kartki4you.pl oraz kartkireligijne.eu
źródło: www.kartkireligijne.eu
Przygotowując nasz dom na nadchodzące święta warto czasami posłuchać świątecznych piosenek, które odpowiednio dostroją nas do charakteru tego okresu.  Tu polecam zbiór piosenek świątecznych w serwisie apostol.pl, gdzie znajdziemy bardzo bogaty i starannie dobrany zestaw piosenek, które najlepiej oddają nastrój tego czasu.  W serwisie tym znajdziemy też wiele materiałów i tekstów, które pozwolą nam przygotować się duchowo na nadejście Chrystusa.  Już w okresie Bożego Narodzenia dużo kolędujemy, ale najczęściej nasz repertuar kolęd jest ograniczony.  Może warto czasami śpiewać też te, które mało znamy... w tym pomocny okaże się również serwis apostol.pl, gdzie znajdziemy bardzo bogaty wybór kolęd i pastorałek z tekstami i muzyką - możemy więc śpiewać nie znając tekstu.

Życzę więc spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia 
przy bogatym, również w towarzystwo, stole, 
a w Nowym Roku życzę nadziei, 
spełnienia marzeń i nowych planów!

2 komentarze:

  1. Zobaczcie sobie skup aut Gdańsk. Gdybyście chcieli sprzedać lub zezłomować swój stary samochód to warto się tam zgłosić. To uczciwy skup, nie zaniżają cen i wypłacają pieniądze od razu po podpisaniu umowy.

    OdpowiedzUsuń
  2. Co do zakupu samochodów to polecam - http://infosamochody.pl/a/rust,kupujesz-samochod-uzywany-zobacz-co-musisz-wiedziec-o-cofaniu-licznikow-po-nowelizacji-ustawy
    Sporo konkretnych informacji. Nie ma sensu ładowanie się w byle co. Trzymacie się tego.

    OdpowiedzUsuń

Jeśli chcesz skomentować artykuł na tym blogu, to bardzo prosimy uszanuj tego bloga, jego autorów i zasady kultury internetowego piśmiennictwa zwane netykietą. Będziemy Ci za to bardzo wdzięczni.