piątek, 15 marca 2013

Makao w Bibliotece

W minioną środę 13.03 w Bibliotece Publicznej odbyło się kolejne (IX) spotkanie Klubu Radosnych Siątek "Dolina Marzeń".  Za oknem wróciła śnieżna i mroźna zima, co prawdopodobnie spowodowało niższą niż zwykle frekwencję - pojawiło się tylko 6, ale za to bardzo wesołych Siątek.
Na te zajęcia zaplanowałem zabawę przy kartach.  Już na początku zajęć wyczuwalna była obawa, czy seniorom przystoi grać w karty, jednak na spotkaniach Klubu staram się propagować radosny tryb życia, a w tym przypadku nawet wskazane jest sięgać po narzędzia, jak gry w karty oraz gry planszowe, wspomagające wesołe życie towarzyskie - w starszym wieku szczególnie.
Zaproponowałem grę w karty pod nazwą "Makao".  Gra jest bardzo rozrywkowa i nadaje się dla każdego, bez względu na wiek, a dodatkowym atutem tej gry jest brak ograniczeń w ilości graczy.
Na początku zajęć "wszedłem" do Internetu, aby pokazać Siątkom zdjęcia z poprzedniego spotkania, podczas którego powstało wiele ciekawych kwiatów z bibuły i krepiny.  Z internetu, a konkretnie z serwisu wolnej encyklopedii wikipedia.pl też zaczerpnąłem instrukcję gry w "Makao".  Również chciałem pokazać Siątkom, co można zrobić z kartami - zademonstrowałem kilka ciekawych filmów z serwisu youtube.com prezentujących różne sztuczki z kartami.
Potem już tylko starałem się nauczyć Siątki zasad gry w Makao.  Na początku chcąc pokazać zasady i samą grę zaproponowałem grę w otwarte karty - nawet w ten sposób niektórym trudno było przyswoić sobie zasady.  Udało nam się jednak dokończyć jedną partię w otwarte karty.  Drugą partię już zagraliśmy z zakrytymi kartami i jakoś poszło.  Niestety z powodu nieubłaganie upływającemu czasowi nie mogliśmy jej już dokończyć.  Może jeszcze kiedyś będzie szansa wspólnie zagrać, bo było bardzo miło i wesoło.
Następne spotkanie klubu odbędzie się dopiero za 3 tygodnie - w przyszłym tygodniu proponuję spotkania w ramach ogólnoeuropejskiej akcji "Tydzień z internetem" - zachęcam zapraszać szczególnie osoby obawiające się nowych technologii, nieprzekonanych do korzyści oferowanych przez Internet, którym Internet i komputery są niepotrzebne w życiu.  Szczegółowy program spotkań na plakatach.   Zapraszam, bo naprawdę warto!  Tym bardziej, że udział w tych wydarzeniach jest bezpłatny!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli chcesz skomentować artykuł na tym blogu, to bardzo prosimy uszanuj tego bloga, jego autorów i zasady kultury internetowego piśmiennictwa zwane netykietą. Będziemy Ci za to bardzo wdzięczni.