poniedziałek, 4 marca 2013

Radosne Siątki i ... balony!

W minioną środę 27.02. Klub Radosnych Siątek "Dolina Marzeń" miał miejsce wyjątkowo w Salkach Parafialnych przy Parafii Św.Michała Archanioła.  Przyszło rekordowo dużo Siątek, bo aż 19!  Za oknami czuć już wiosnę, więc tym razem chcieliśmy się więcej ruszać wykonując różne ćwiczenia, również bawiąc się.  Część ćwiczeń wyszukałem w internecie - w wyszukiwarce wystarczyło wstukać frazę "ćwiczenia dla seniorów" i mamy mnóstwo skrótów do tekstów i filmów z ćwiczeniami.  Naturalnie ze względu na warunki pomieszczeń wybrałem tylko te, które jesteśmy w stanie wykonać na stojąco lub siedząco.  Również niezawodna Siątka Dorotka przyniosła zestawy ćwiczeń.

Na początku zajęć tradycyjnie już zachęcałem do treningu pozytywnego myślenia, bo to nasze myśli kreują naszą rzeczywistość - jeśli my będziemy się więcej uśmiechać, jeśli w naszych myślach będziemy częściej wspominać przyjemne chwile, zostawiając urazy i zło tego świata za nami, to nie tylko my, ale również i inni, z którymi na co dzień obcujemy staną się lepsi i szczęśliwsi.  Przeczytałem fragment ebook'a "Potęga podświadomości" Josepha Murphy'ego traktujący o potrzebie wzbudzania pozytywnych myśli i pragnień.
Następnie przyszła kolej na zabawę i ćwiczenia.  Najpierw zaaranżowaliśmy symulację spaceru po górach ... tak, tak - musieliśmy się "wspinać" i zginać :)  Potem trochę ćwiczeń w pozycji siedzącej i stojącej.  Następnie trochę zabawy z piłeczkami i przy piosence.  A na koniec...  bawiliśmy się balonami - prosty, ale bardzo skuteczny katalizator ruchu i śmiechu :)
Kolejne zajęcia już w następną środę 6.03 o godz.15:00.  Tym razem spotkamy się w Bibliotece Publicznej, aby troszkę manualnie i intelektualnie rozwinąć się.  Zapraszam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli chcesz skomentować artykuł na tym blogu, to bardzo prosimy uszanuj tego bloga, jego autorów i zasady kultury internetowego piśmiennictwa zwane netykietą. Będziemy Ci za to bardzo wdzięczni.