piątek, 8 marca 2013

Siątki tworzą... kwiaty z bibuły i krepiny

Zbliża się czas Świąt Wielkanocnych, a za niespełna 2 tygodnie już Niedziela Palmowa.  Stąd temat spotkania Klubu Radosnych Siątek "Dolina Marzeń" w dniu 6 marca był z góry ustalony: kwiaty z bibuły i krepiny.  Kilkoro Siątek nie zapomniało i przyniosło ze sobą bibułę, krepinę, druty, itp.  Pobiliśmy też rekord - na tym spotkaniu uczestniczyło aż 21 Siątek!  Nic bardziej nie zachęca do dalszych działań jak spora frekwencja na zajęciach.

Inspiracje do zajęć oczywiście zaczerpniemy z internetu.  Na początku zajęć starałem się zachęcić nasze Siątki to wzmożonej aktywności fizycznej, intelektualnej i społecznej, a że ta jest zbawienna w starszym wieku to pozwoliłem sobie przeczytać artykuł "Zmień się na starość" z serwisu starsirodzice.pl
W temacie tzw. bibułkarstwa znajdziemy mnóstwo stron w internecie.  My do wyszukiwarki wrzuciliśmy frazę "kwiaty z krepiny" i uzyskaliśmy dziesiątki tysięcy wyników.  Znajdujemy mnóstwo zdjęć gotowych kwiatów i kompozycji, ale najbardziej poszukiwaliśmy ciekawych filmów instruktażowych.  Nie trzeba było wiele szukać.  Najbardziej interesujące dla nas okazały się filmy opublikowane na serwisie Youtube.com przez Justynę Kąkol prowadzącą blog "Igranie z wolnym czasem" (www.kolczykowokwiatowo.blogspot.com):
1. Kwiaty z bibuły cz.1 - Róża
2. Kwiaty z bibuły cz.2 - "Stokrotka"
3. Kwiaty z bibuły cz.3 - "Krokus"
4. Kwiaty z bibuły cz.4 - "Róża metodą cukierkową"
W drugiej godzinie spotkania oddaliśmy "głos" naszym rękom.  Wiele Siątek, mimo braku doświadczenia w wykonywaniu kwiatów z bibuły podjęło wyzwanie.  Okazało się, że wystarczy tylko zacząć a ręce same pokażą na co je stać.  Powstawały niesamowite kwiaty i kwiatuszki, a także żuraw z origami - zachęcam do obejrzenia albumu ze zdjęciami z zajęć, bo naprawdę warto!
Na zakończenie oczywiście zachęcam do udziału w czwartkowych bezpłatnych zajęciach komputerowych, a także na przyszłotygodniowe zajęcia Klubu:
- w środę 13.03 w godz.15:00-17:00 w Bibliotece Publicznej postaramy się zabawić przy kartach i innych grach towarzyskich
- w sobotę 16.03 w godz.10:00-12:00 po raz pierwszy spotkamy się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Miejskich nr 1 przy ul.Sienkiewicza 2, gdzie odbędą się zajęcia gimnastyczne i rekreacyjne pod okiem Katarzyny Mielnikiewicz.
Gorąco zapraszam!

Obejrzyj album ze zdjęciamy "Siątki tworzą kwiaty"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli chcesz skomentować artykuł na tym blogu, to bardzo prosimy uszanuj tego bloga, jego autorów i zasady kultury internetowego piśmiennictwa zwane netykietą. Będziemy Ci za to bardzo wdzięczni.