sobota, 29 grudnia 2012

A w naszym Kinie... "Senior w internecie"

W sobotę 29.12.2012r. po bardzo dobrym występie młodego Zagórzańskiego Zespołu Folklorystycznego "Dolina Mszanki" w naszym lokalnym Kinie przedstawiłem prezentację "Senior w internecie".  Niestety niewiele osób chciało skorzystać z mojej propozycji - do końca prezentacji pozostały zaledwie 4 osoby, ale warto było to zrobić nawet dla tych kilku osób i serdecznie im za ten udział dziękuję.

W prezentacji wykorzystałem materiały udostępnione przez Stowarzyszenie "Miasta w internecie" w serwisie YouTube, zachęcające seniorów do aktywności w cyfrowym Świecie:
1. Sonda plenerowa na temat korzystania z internetu przez osoby starsze,
2. Cyfrowa Polska Równych Szans,
3. Ambasadorzy "Polski Cyfrowej Równych Szans",
4. Minister dr Michał Boni: "Internet jest krwioobiegiem współczesnego życia",
5. Andrzej Mleczko o swoich doświadczeniach w internecie,
6. Grażyna Wolszczak opowiada o początkach przygody z internetem,
7. Anna Dymna ambasadorką Latarników Polski Cyfrowej,
8. Cz.II wykładu Anny Izabeli Brzezińskiej "Pierwszy krok 50+ w internecie",
9. Krótki film studia Stefczyk.TV "50+ możliwości".
Po prezentacji zaprosiłem na nasze zajęcia z obsługi komputera i internetu odbywające się w Szkole Podstawowej nr 1 w każdy czwartek od godz.16:00, a także na wirtualną wycieczkę do muzeum, którą poprowadzę w Kinie w dniu Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 13.01.2013r. (i znowu ta szczęśliwa dla nas 13-tka :)
Dziękuję Urzędowi Miasta Mszana Dolna za użyczenie projektora i ekranu oraz MOK Mszana Dolna, a szczególnie Dyrektorowi MOK Piotrowi Armatysowi, za udostępnienie sali kinowej, sprzętu nagłaśniającego oraz pomoc przy realizacji prezentacji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli chcesz skomentować artykuł na tym blogu, to bardzo prosimy uszanuj tego bloga, jego autorów i zasady kultury internetowego piśmiennictwa zwane netykietą. Będziemy Ci za to bardzo wdzięczni.