Klub Seniora

W trakcie bezpłatnych zajęć z obsługi komputerów i internetu dla seniorów w Mszanie Dolnej w ramach projektu "Polska Cyfrowa Równych Szans" prowadzonych od września 2012r. powstał pomysł, aby stworzyć klub, który zajmowałby się animacją społecznej sfery życia osób w średnim i starszym wieku z Mszany Dolnej o okolic.  Tak więc nie ma na co czekać!  Pomysł realizujemy od stycznia 2013r. w postaci:

Klub Radosnych Siątek "Dolina Marzeń"


żródło: www.rossnet.pl

Kto to są "Siątki"?  
Ten termin utrwalił mi się z serialu "Czterdziestolatek" - są to osoby w wieku powyżej 50-siątki, 60-siątki, 70-siątki, 80-siątki, itd.  Pozwalam więc sobie użyć tego terminu zamiast sformułowania "senior", ponieważ brzmi bardzo sympatycznie.
A dlaczego "Dolina Marzeń"?  
Z doliną chyba nikt nie będzie miał problemu (Mszana Dolna leży w dolinie).  A co z marzeniami?  W internecie ktoś odpowiadając na pytanie, co to jest "starość" stwierdził, że jest to etap życia człowieka, w którym człowiek ma już więcej wspomnień niż marzeń!  Myślę, że to najlepiej oddaje ideę, która nam przyświeca organizując Klub.  Pragniemy "starzeć" się inaczej! 

W Klubie będziemy spędzać czas aktywnie koncentrując się na wzbudzaniu marzeń i podejmowaniu starań w kierunku ich realizacji.  Właśnie jednym z moich marzeń jest, abyśmy zapomnieli o starości i naszych problemach, a skupili się na kolorowaniu naszego życia i otoczenia barwami tęczy, aby nasze życie tu i teraz stało się ciekawsze i pełniejsze, abyśmy nauczyli się organizować sobie ciekawe i inspirujące spotkania i przeżywać je wspólnie z ludźmi z naszego otoczenia, których pragnienia są zbieżne, abyśmy sami podjęli odpowiedzialność za resztę naszego życia.  Zapraszam więc do wspólnego budowania nowej rzeczywistości.

Korzystamy z gościnności Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mszanie Dolnej, w której po niedawnym remoncie stworzono wspaniałe warunki dla rozwijania wszelkiej aktywności, szczególnie intelektualnej.   Spotkania Klubu Radosnych Siątek "Dolina Marzeń" odbywają się regularnie w każdą środę w godz.15-17.  
Dodatkowo w każdą sobotę w godz.9-10 w Sali Fitness Miejskiej Hali Widowiskowo-Sportowej przy Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Mszanie Dolnej Panie specjalistki ze "Studia Ruchu" prowadzą dla naszych seniorów bezpłatną godzinę zajęć gimnastycznych.

Zapraszam do kontaktu:  tel. 510600210 - e-mail: latarnik@latarniamszana.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli chcesz skomentować artykuł na tym blogu, to bardzo prosimy uszanuj tego bloga, jego autorów i zasady kultury internetowego piśmiennictwa zwane netykietą. Będziemy Ci za to bardzo wdzięczni.