sobota, 7 września 2013

Będzie się działo... szczególnie 19 września!


W nawiązaniu do II Kongresu "Obywatel Senior" organizowanego przez Park Śląski w Chorzowie w dniach 16-17.09.2013r. pod honorowym patronatem prof.Ireny Lipowicz - Rzecznika Praw Obywatelskich, zapraszamy na cykl spotkań pt. "Obywatel SENIOR w Mszanie Dolnej", który odbędzie się 19 września (czwartek) w godz.10:00-14:30 w Urzędzie Miasta Mszana Dolna (sala narad).
W programie:
- godz.10:00-10:45 - Debata społeczna "Obywatel Senior, czyli KTO?" - spotkanie z zaproszonymi samorządowcami i urzędnikami na temat miejsca i roli seniora w naszym Mieście i społeczeństwie.
- godz.11:00-11:45 - Prezentacja "Obywatelskie technologie" - jak obecnie wygląda obsługa obywateli w administracji - jak było kiedyś, a jak jest dziś?  Jak bezpieczne są dane obywateli?  Prezentacja systemów elektronicznych i informatycznych wykorzystywanych w Urzędzie na rzecz obywateli.
- godz.12:00-12:45 - Debata społeczna "Bezpieczny Senior" - spotkanie z Policjantem, Strażnikiem Miejskim, Radcą Prawnym na temat bezpieczeństwa prawnego seniorów, bezpieczeństwa na ulicy i w Internecie.  Co robić, a czego unikać, aby żyło nam się bezpieczniej i bez lęków?
- godz.13:00-14:30 - Warsztaty komputerowe "Obywatel Senior w sieci" - Latarnik "Polski Cyfrowej" zaprezentuje m.in. jak obywatelskie potrzeby możemy załatwiać przez Internet?  Co kryje się pod skrótami ePUAP i BIP?  Jakie przydatne strony internetowe instytucji publicznych i samorządów znajdziemy w sieci?

Zapraszamy również na regularne bezpłatne zajęcia dla seniorów w Mszanie Dolnej:
- KLUB SENIORA - spotkania intelektualne
środy - godz.15-17 - Miejska Biblioteka Publiczna,
- GIMNASTYKA FITNESS/PILATES
soboty - godz.9-10 - Hala Miejska (Sala Fitness na I piętrze) przy Szkole Podstawowej nr 1,
- ZAJĘCIA KOMPUTEROWE dla osób 50+
czwartki - godz.10-12 - Miejska Biblioteka Publiczna
czwartki - godz.17-19 - Szkoła Podstawowa nr 1 (sala komputerowa)

1 komentarz:

  1. W razie problemów opieka informatyczna firm w Krakowie i całej Polsce załatwiana jest przez nich - https://www.teleaudyt.pl/
    Raczej nie przytrafią się żadne problemy. To specjaliści.

    OdpowiedzUsuń

Jeśli chcesz skomentować artykuł na tym blogu, to bardzo prosimy uszanuj tego bloga, jego autorów i zasady kultury internetowego piśmiennictwa zwane netykietą. Będziemy Ci za to bardzo wdzięczni.