poniedziałek, 21 stycznia 2013

Zaczynamy kolejny cykl zajęć komputerowych


W czwartkowy poranek 17.01.2012r. o godz.10:00 uruchomiliśmy kolejny cykl zajęć komputerowych - tym razem będą prowadzone w Bibliotece Publicznej w Mszanie Dolnej przy ul.Piłsudskiego 58.  Nie mamy tam aż tak dużej sali komputerowej do dyspozycji, jak w Szkole Podstawowej, jednak na potrzeby naszych zajęć powinno wystarczyć - mamy do dyspozycji 5 stałych stanowisk komputerowych i 3 laptopy.  Na pierwsze zajęcia w Bibliotece przyszło 6-ciu seniorów, w tym 2 nowe Panie, a 4 osoby już wcześniej uczęszczały na zajęcia w Szkole Podstawowej nr 1.  Szczegóły w naszej liście obecności.
Na początku cyklu seniorzy poznali projekt "Polska Cyfrowa Równych Szans" oraz dowiedzieli się, czym jest komputer i dlaczego jest tak przydatny człowiekowi.  Przerobiliśmy 2 pierwsze lekcje z prezentacji "moduł 1 - Komputer i obsługa".
Kolejne zajęcia odbędą się za dopiero za 2 tygodnie (w czasie ferii zimowych Biblioteka jest zajęta przez dzieci).  Dziękuję obsłudze Biblioteki za pomoc w realizacji zajęć, a szczególnie Pani Agnieszce Orzeł - p.o. Dyrektor Biblioteki, za nieodpłatne użyczenie pomieszczeń Biblioteki i sprzętu na zajęcia.  To wielki atut naszego Miasta, że w każdym miejscu, w każdej placówce samorządowej mogę liczyć na przychylność i życzliwość pracowników.  Ogromnie wszystkim dziękuję!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli chcesz skomentować artykuł na tym blogu, to bardzo prosimy uszanuj tego bloga, jego autorów i zasady kultury internetowego piśmiennictwa zwane netykietą. Będziemy Ci za to bardzo wdzięczni.