poniedziałek, 21 stycznia 2013

Pocztą elektroniczną można przesyłać również zdjęcia, filmy i inne pliki


W czwartek 17.01.2012r. na XVIII zajęciach w Szkole Podstawowej nr 1 przyszło 14-tu seniorów.  W tej grupie znalazł się nowy Pan chcący dołączyć do grona "włączonych w cyfrowy Świat" seniorów - szczegóły jak zawsze w naszej liście obecności.
Ze względu na zapracowane ostatnie dni i dolegliwości chorobowe tym razem nie zdążyłem przygotować nowej prezentacji.  Jednak przed zajęciami poprosiłem seniorów o przyniesienie w miarę możliwości aparatów cyfrowych, kart pamięci, pamięci USB, itp. aby poćwiczyć przenoszenie zdjęć, filmów i innych plików.  Przy okazji przećwiczylibyśmy również przesyłanie tego typu plików jako załączniki do poczty elektronicznej.
Kilka dni wcześniej miałem okazję obejrzeć program "Jak to działa", w którym właśnie poruszono temat nośników pamięci.  Program był bardzo ciekawy, a jednocześnie dotyczył tematu dzisiejszych zajęć, więc przed ćwiczeniami zaproponowałem seniorom oglądnięcie tego odcinka - przy okazji mogliśmy sprawdzić wyszukiwarkę google w praktyce - fraza "jak to działa" wrzucona do google.pl, kilka sekund klikania i odcinek znaleziony na stronie tvp.pl  Od razu seniorzy również mogli na własnej skórze przekonać się, jak łatwo korzystać z telewizji poprzez internet.
Potem już tylko kilka fotek i jakiś krótki filmik wykonany na żywo aparatem cyfrowym.  Zaraz zrzuciliśmy pliki zdjęć i filmu z karty pamięci aparatu na komputer.  Następnie dołączyliśmy je jako załącznik do listu i rozesłaliśmy do wszystkich uczestników zajęć, którzy na wcześniejszych zajęciach już założyli sobie konto w poczcie Gmail.  Kilka minut później każdy senior mógł oglądać zdjęcia na własnym komputerze.  Taka właśnie jest siła internetu!
Następne zajęcia dopiero za 2 tygodnie (szkoła jest nieczynna z powodu ferii zimowych), ale już dzisiaj zapraszam spragnionych nowych doświadczeń seniorów - nadal będziemy "bawić się" w internecie z pomocą poczty elektronicznej.  No i oczywiście zapraszam na spotkania Klubu Radosnych Siątek "Dolina Marzeń" - najbliższe spotkanie już w piątek 25.01 o godz.16:00 w Bibliotece Publicznej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli chcesz skomentować artykuł na tym blogu, to bardzo prosimy uszanuj tego bloga, jego autorów i zasady kultury internetowego piśmiennictwa zwane netykietą. Będziemy Ci za to bardzo wdzięczni.