piątek, 14 grudnia 2012

Kolejne zajęcia z wyszukiwarką Google, a na koniec konkurs świąteczny

Minęły równe 3 miesiące od kiedy zaczęliśmy bezpłatne zajęcia z obsługi komputera i internetu dla seniorów w Mszanie Dolnej w ramach projektu Polska Cyfrowa Równych Szans.  Wczoraj 13.12.2012r. spotkaliśmy się na XIV zajęciach, po raz kolejny korzystając z gościnności Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Dolnej.  Chciało się uczyć 17-tu seniorów, w tym 2-ch po raz pierwszy (szczegóły jak zawsze w naszej liście obecności).
Tym razem kontynuowaliśmy temat wyszukiwarki internetowej Google.  Poznaliśmy, co to jest fraza zapytania i jak ją budować, jak odczytywać wyniki wyszukiwania, jakie możliwości dodatkowe oferuje nam wyszukiwarka Google, itp.

Na koniec zajęć każdy zainteresowany senior mógł wypełnić ankietę internetową do konkursu świątecznego z propozycjami nazwy seniora uczęszczającego na bezpłatne zajęcia prowadzone przez Latarników Polski Cyfrowej Równych Szans.  Wcześniej kilka propozycji podsunęli też seniorzy na zajęciach Latarni w Rabce-Zdrój.  Pojawiło się trochę nowych interesujących propozycji - ja już mam nawet faworyta, ale nie chciałbym wpływać na wynik głosowania :).
Następnie, aby wyłonić zwycięzcę konkursu każdy z seniorów miał zaznaczyć na naszym blogu nazwę ciekawej wg niego nazwy spośród zaproponowanych wcześniej przez uczestników konkursu (głosowanie znajduje się w prawej kolumnie naszego bloga).  Jednak po przeprowadzeniu głosowania okazało się, że pojawił się błąd liczenia głosów na poszczególne propozycje - niestety nie przewidziałem, że w trakcie jednoczesnego głosowania kilkunastu stanowisk w ramach jednej podsieci spowoduje błędy w liczeniu głosów :(.  Dlatego pozwoliłem sobie przesunąć termin rozstrzygnięcia konkursu na przyszłe zajęcia 20.12.2012r.  W związku z tym również i sam konkurs jest nadal aktualny - jeśli coś interesującego wpadłoby Ci do głowy można dalej wysłać swoją propozycje poprzez naszą ANKIETĘ KONKURSOWĄ.  Jeśli ktoś już wysłał swoją propozycję, a wymyślił kolejną, to oczywiście może to nadal zrobić wypełniając kolejną ankietę konkursową.  Zachęcam do udziału, bo wydaje mi się, że nagroda jest warta zabawy, ale to niespodzianka :)
Następne zajęcia już za tydzień w czwartek 20.12.2012r. o godz.17:00.  Będą to XV i ostatnie zajęcia przed przysłowiowym końcem Świata :).  Dlatego będą inne niż zwykle - będzie trochę nauki przez zabawę :).  Oprócz konkursu świątecznego chciałbym nagrodzić najbardziej aktywnych seniorów z mojej Latarni.  Korzystając z możliwości naszej listy obecności opracowałem system punktacji seniorów, który uwzględnia liczbę obecności, frekwencję obecności od zajęć na których pojawił się po raz pierwszy oraz wiek seniora.  Największą wagę w punktacji ma liczba obecności (każda obecność to aż 10pkt.).  W ten sposób uzyskałem ranking punktowy seniorów uczęszczających na nasze zajęcia umieszczony poniżej - kilku seniorów z najwyższą liczbą punktów uhonoruję nagrodami niespodziankami :)  Naprawdę warto przychodzić na nasze zajęcia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli chcesz skomentować artykuł na tym blogu, to bardzo prosimy uszanuj tego bloga, jego autorów i zasady kultury internetowego piśmiennictwa zwane netykietą. Będziemy Ci za to bardzo wdzięczni.