piątek, 14 grudnia 2012

Latarnia w Rabce-Zdrój świeci już pełnym światłem

W dniu 12.12.2012r. odbyły się drugie zajęcia w Latarni PCRS w Rabce-Zdrój.  Spotkaliśmy się już w sali komputerowej firmy prowadzonej przez Latarnika Tomka Majchrzaka przy ul.Orkana 37.  Na zajęciach pojawili się wszyscy seniorzy obecni na pierwszym spotkaniu, a dodatkowo pojawiła się nowa osoba - łącznie uczyło się 7 seniorów.  Gratuluję!

Tym razem zajęcia prowadził Tomek Majchrzak - Latarnik PCRS z Rabki-Zdrój.  Było to bardzo ciekawe doświadczenie, bo prezentacja internetu prowadzona przez niego była bardzo interesująca - 1,5 godziny zleciało niesamowicie szybko i chciałoby się jeszcze siedzieć, oglądać i słuchać.  Przed demonstracją możliwości internetu Tomek zwięźle wprowadził słuchaczy w temat obsługi klawiatury i myszki.  To wystarczyło, aby już dalej móc serfować po internecie używając praktycznie tylko i wyłącznie myszki.
Seniorzy zobaczyli w czym może pomóc wyszukiwarka Google, jak wyszukać informacje o instytucjach pomocnych seniorom na przykładzie Związku Emerytów i Rencistów, jak wyszukiwać najświeższe wiadomości z naszego regionu, jak zwiedzić Kraków i Muzeum Narodowe w Krakowie właśnie poprzez internet korzystając z możliwości wirtualnego spacerowania po mieście i muzeum.  Dalej wkroczyli w temat wyszukiwania konkretnego produktu, które chcielibyśmy kupić poprzez internet - mogli zobaczyć również jak znaleźć i porównać oferty cenowe sklepów internetowych na tenże produkt, na co zwracać uwagę przy wyborze produktu i sklepu.
Na koniec zachęciłem rabczańskich seniorów do wzięcia udziału w konkursie świątecznym.  Następne zajęcia już za tydzień w środę 19.12.2012r. w godz.10:00-11:30.  Sala komputerowa posiada 8 stanowisk, więc przed zajęciami zachęcam seniorów do kontaktu z Latarnikiem Tomkiem z Rabki-Zdrój (tel. 604902585), aby mógł zaplanować ewentualny podział na grupy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli chcesz skomentować artykuł na tym blogu, to bardzo prosimy uszanuj tego bloga, jego autorów i zasady kultury internetowego piśmiennictwa zwane netykietą. Będziemy Ci za to bardzo wdzięczni.