sobota, 22 grudnia 2012

INTERCEL 50+ mobilny punkt konsultacyjno-dostępowy usług internetowych

Stowarzyszenie "Miasta w internecie" opublikowało wczoraj 21.12.2012r. wyniki konkursu grantowego dla Latarników PCRS.  Projekty lokalnych planów działania 200 Latarników spośród ok.2600 Latarników z całej Polski wybrano w wyniku konkursu.  Z radością spieszę donieść, że w tej grupie szczęśliwców znalazł się również i przygotowany przeze mnie projekt "INTERCEL - Integracja międzypokoleniowa wokół mobilnego punktu konsultacyjno-dostępowego usług internetowych".

Mój pomysł zakłada uruchomienie mobilnego stanowiska konsultacyjno-dostępowego bazującego na szybkim dostępie do internetu w wybranej sieci GSM, oferującej wydajne parametry łącza wraz z routerem bezprzewodowym.  Z punktem INTERCEL chciałbym być obecny na lokalnych imprezach w Mieście Mszana Dolna oraz okolicznych gminach, aby zachęcić seniorów do wkroczenia w cyfrowy Świat.  W punkcie będę prezentował korzyści płynące z internetu.  W ciągu 18 miesięcy funkcjonowania projektu postaram się zachęcić min. 300 seniorów z naszego Miasta i okolic do wykonania pierwszego kroku w cyfrowym świecie, a przede wszystkim w internecie.  Będę zapraszał również na stacjonarne regularne bezpłatne zajęcia dla seniorów z obsługi komputera i internetu.  Chciałbym, aby punkt zaczął działać już w styczniu - podczas imprez z okazji Dnia Babci i Dziadka w wybranych szkołach i przedszkolach.  Grant zapewni finansowanie mojego pomysłu przez 18 miesięcy od stycznia 2013r.
Wierzę, że dzięki temu grantowi życie wielu starszych ludzi z Mszany Dolnej i okolic stanie się ciekawsze.  Dziękuję Stowarzyszeniu "Miasta w internecie" za akceptację i wybranie mojego projektu.    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli chcesz skomentować artykuł na tym blogu, to bardzo prosimy uszanuj tego bloga, jego autorów i zasady kultury internetowego piśmiennictwa zwane netykietą. Będziemy Ci za to bardzo wdzięczni.