piątek, 16 listopada 2012

Co to witryna, a co portal?

Wczoraj odbyliśmy 10-te zajęcia! Taki mały jubileusz :)
Chciało się uczyć 12-tu seniorów - w tym kolejna nowa osoba (szczegóły w naszej liście obecności).  Każdy z nich mógł ćwiczyć samodzielnie przy odrębnym  komputerze na sali komputerowej Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Mszanie Dolnej (http://www.zsm1.mszana-dolna.pl).  Dziękuję Dyrekcji Szkoły i opiekunowi sali komputerowej za możliwość nieodpłatnego korzystania z sali komputerowej na potrzeby zajęć dla seniorów.

Na wcześniejszych zajęciach m.in. poznawaliśmy przeglądarki internetowe.  Wczoraj kontynuowaliśmy ćwiczenia z przeglądarką.  Tym razem poznaliśmy suwaki do przesuwania zawartości okien, a następnie mogliśmy je przećwiczyć na kilku stronach internetowych.  Poznaliśmy rodzaje stron internetowych na kilku przykładach.  Tym razem czasu wystarczyło tylko na zbadanie stron typu witryna (na przykładzie witryn: www.latarnicy.pl i www.mszanamilosierdzie.pl) oraz portal (na przykładzie www.onet.pl).  Na przykładzie portalu Onet.pl mogliśmy zobaczyć namiastkę "bogactwa" internetu, z jego dobrej, ale i złej strony w postaci krzykliwych reklam czy treści nieodpowiednich np. dla dzieci.  Przy okazji przekonaliśmy się, jak ważna jest regularna aktualizacja oprogramowania - na niektórych komputerach strony wyświetlały się błędnie, pozbawiając kilku "uczniów" możliwości przećwiczenia niektórych elementów stron. 

Zabrakło czasu na inne przykłady stron (typu: blog, forum, serwis społecznościowy, sklep internetowy, itp.) i na przećwiczenie wypełniania formularzy internetowych na przykładzie ankiety kontrolnej.  Ćwiczenia będziemy kontynuować już w następny czwartek o godz.17:00.  Zapraszam seniorów do uczestnictwa w zajęciach. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli chcesz skomentować artykuł na tym blogu, to bardzo prosimy uszanuj tego bloga, jego autorów i zasady kultury internetowego piśmiennictwa zwane netykietą. Będziemy Ci za to bardzo wdzięczni.