poniedziałek, 12 listopada 2012

Chcesz być bezpieczny w internecie? Aktualizuj system i przeglądarkę internetową regularnie!

źródło: www.fotolia.com
Internet jest źródłem wielu ułatwiających i umilających życie korzyści niedostępnych dotychczas.  Jednak jakkolwiek dobre by nie były efekty wynikające z umiejętnego korzystania z komputera podłączonego do internetu, a także z wielu innych nowych technologii, należy być świadomym zagrożeń, na jakie jesteśmy narażeni w nowym środowisku.
Specjaliści od bezpieczeństwa IT nie pozostawiają wątpliwości - poza instalacją i aktualizacją programu antywirusowego należy pamiętać również o regularnej i świadomej konserwacji oprogramowania systemowego komputera i aktualizacji przeglądarek internetowych.
Autorzy artykułu "Czy przeglądarki internetowe są bezpieczne?" na serwisie www.egospodarka.pl zauważają, że "Luki w przeglądarkach internetowych i w innych popularnych programach są wykorzystywane przez cyberprzestępców do infekowania systemów komputerowych i kradzieży danych użytkownika: dość często to właśnie niewinna, zainfekowana strona WWW rozpoczyna wysublimowany atak. Dlatego regularne uaktualnianie przeglądarki internetowej jest jednym z najważniejszych zadań na drodze utrzymania bezpieczeństwa komputera – nowe wersje aplikacji najczęściej „łatają” luki wersji starszych i dostarczają nowe funkcje zabezpieczeń."
Zachęcam do lektury artykułu.  Regularne stosowanie podstawowych zalecanych metod zabezpieczenia komputera nie angażuje zbytnio użytkownika komputera (obecnie wykonywane są one automatycznie przez system operacyjny i oprogramowanie - należy tylko dbać, aby usługi te nie były wyłączone), a zapewnia mu odpowiedni poziom bezpieczeństwa i wynikający z tego komfort korzystania z internetu.  Komputer i internet może zamienić się w "demona strachu" jedynie wtedy, gdy sami mu na to pozwolimy!  Bądźmy więc świadomymi użytkownikami komputerów i internetu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli chcesz skomentować artykuł na tym blogu, to bardzo prosimy uszanuj tego bloga, jego autorów i zasady kultury internetowego piśmiennictwa zwane netykietą. Będziemy Ci za to bardzo wdzięczni.