wtorek, 27 listopada 2012

Doskonalenie przez ćwiczenie

W miniony czwartek 22.11.2012r. spotkaliśmy się już na 11-tych zajęciach.  Tym razem przybyło 12-tu seniorów i kolejna nowa osoba zadeklarowała chęć uczestniczenia w zajęciach (dotychczas na zajęcia uczęszczało łącznie 28 osób - szczegóły jak zawsze w naszej liście obecności).

Troszkę niedospany po powrocie z wyjazdu studyjnego latarników PCRS do Wielkiej Brytanii zaproponowałem luźniejszą formę zajęć.  Uczestnicy mogli przećwiczyć w praktyce poznane do tej pory zagadnienia - okazało się, że taka "pauza" w postaci zatrzymania się z materiałem była przydatna.  Na tych zajęciach nie ruszaliśmy dalej z materiałem, a mieliśmy okazję samodzielnie przećwiczyć pewne zagadnienia: próbowaliśmy zalogować się do profilu w systemie Windows (w użyczonej nam sali komputerowej musimy zalogować się do profilu Windows, aby mieć dostęp do przeglądarki i internetu), następnie uruchomiliśmy przeglądarkę i zaczęliśmy od wstukania adresu naszego bloga (http://latarniamszana.blogspot.com) w polu adresu strony w przeglądarce.  Stąd już mogliśmy przećwiczyć "spacer" po internecie korzystając ze skrótów (odnośników) zawartych na naszym blogu.

Zapraszam seniorów na kolejne bezpłatne zajęcia już w następny czwartek o godz.17:00 w sali komputerowej Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Mszanie Dolnej.  Chciałbym zainteresować również wszystkie inne osoby powyżej 40-go roku życia, które chciałyby uczestniczyć w innej formie w naszych spotkaniach (niekoniecznie w formie szkoleń) - obecnie przygotowuję się do tematycznych otwartych spotkań konferencyjnych, które będę organizował cyklicznie w sali Kina w Miejskim Ośrodku Kultury. 

Wolontariuszy w Mszanie Dolnej i okolicach udzielających się w różnych organizacjach mamy bardzo dużo.  Jednym z dowodów tej aktywności jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, której tegoroczny Finał odbędzie się już za kilka tygodni (szczegóły na stronie www.wosp.mszana-dolna.com).  To wielka siła naszej lokalnej społeczności, więc tym bardziej zachęcam do aktywnego udziału w tych przedsięwzięciach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli chcesz skomentować artykuł na tym blogu, to bardzo prosimy uszanuj tego bloga, jego autorów i zasady kultury internetowego piśmiennictwa zwane netykietą. Będziemy Ci za to bardzo wdzięczni.