piątek, 9 listopada 2012

Przeglądarka internetowa - internetowe okno na świat

źródło: www.zsm1.mszana-dolna.pl
Wczoraj nareszcie doczekaliśmy się zajęć w sali komputerowej - każdy senior mógł wreszcie uczyć się przy swoim komputerze.  Było nas aż 14-tu (szczegóły oczywiście w naszej liście obecności), ale wolnych miejsc przy komputerach jeszcze trochę zostało, tak więc mamy zapas na przyszłość.
Na 9-tych zajęciach zaczęliśmy wreszcie poznawać przeglądarki internetowe.  Długo to trwało, ale teraz realnie wkraczamy w świat internetu.  Większości z nas jeszcze trudno cokolwiek zrobić samemu w komputerze, czy internecie, jednak przez kilka kolejnych zajęć będziemy ćwiczyli to wszystko, co do tej pory poznawaliśmy głównie w teorii.
Na ostatnich zajęciach dowiedzieliśmy się, co to jest przeglądarka internetowa, jakiego rodzaju usługi internetowe udostępniane są poprzez sieć, co to jest adres internetowy - wiele różnych trudnych pojęć.  Poznaliśmy również najważniejsze elementy okna przeglądarki, z których najczęściej będziemy korzystać.  Na ćwiczenia w przeglądarce internetowej zostało niewiele czasu ale na kolejnych zajęciach będziemy mogli więcej poćwiczyć.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli chcesz skomentować artykuł na tym blogu, to bardzo prosimy uszanuj tego bloga, jego autorów i zasady kultury internetowego piśmiennictwa zwane netykietą. Będziemy Ci za to bardzo wdzięczni.