poniedziałek, 18 lutego 2013

Płacenie kartą płatniczą za zakupy w sieci

Na bezpłatnych zajęciach komputerowych dla seniorów realizowanych w ramach projektu "Polska Cyfrowa Równych Szans" w Szkole Podstawowej nr 1 w Mszanie Dolnej w dniu 7.02 demonstrowałem obecnym Siątkom sposoby wyszukiwania towarów i zakupów w sieci - na życzenie wykonaliśmy zakup w serwisie aukcyjnym Allegro.pl - poszukiwanym towarem była stara książka Atlas polskich strojów ludowych Strój zagórzan T2, więc w tym przypadku była to akurat aukcja.  Na zajęciach wzieliśmy w niej udział, ale z zakupem musieliśmy poczekać do zakończenia aukcji, które miało nastąpić kilka dni później.
Umówiliśmy się wtedy, że płatność zadomonstrujemy na kolejnych zajęciach.  Z powodu zaproszenia do partnerskiej wizyty w Miechowie i Kozłowie przez tamtejszą Latarniczkę PCRS - Halinę Szczepka, zajęcia w miniony czwartek musiałem odwołać.  Aby sprzedający książkę nie czekał zbyt długo na płatność, co mogłoby się zakończyć negatywnym komentarzem dla mnie w serwisie allegro.pl, pozwoliłem sobie wykonać płatność w dniu dzisiejszym.  Postarałem się jednak zarejestrować cały proces na krótkim filmie, który umieściłem w serwisie YouTube.com - można go obejrzeć klikając na obrazku obok.  Na zajęciach w najbliższy czwartek 21.02 szczegółowo omówię poszczególne kroki płatności kartą - serdecznie zapraszam!


W celu komfortowego oglądania filmu w serwisie YouTube.com proponuję rozciągnąć film na pełny ekran poprzez kliknięcie na ikonkę "Full screen" w prawym dolnym rogu okienka, a następnie kliknąć na ikonkę zmiany jakości filmu "Change quality" w prawym dolnym rogu ekranu i wybrać możliwie najwyższą jakość - w tym przypadku "720p HD".  

- ikonka "Full screen" (pełny ekran) w prawym dolnym rogu okienka z filmem- ikonka zmiany jakości filmu "Change quality" w prawym dolnym rogu filmu wyświetlonego na pełnym ekranie


- jeśli łącze internetowe na to pozwala, to najlepiej oglądać film w najwyższej jakości - kliknąć na opcję "720p HD" w tym przypadku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli chcesz skomentować artykuł na tym blogu, to bardzo prosimy uszanuj tego bloga, jego autorów i zasady kultury internetowego piśmiennictwa zwane netykietą. Będziemy Ci za to bardzo wdzięczni.