poniedziałek, 4 lutego 2013

Komputer rozłożony na części

W dniu 31.01.2013r. spotkaliśmy się po raz drugi na zajęciach komputerowych w Bibliotece Publicznej w Mszanie Dolnej.  Zawitało 8 uśmiechniętych seniorów chcących zgłębiać tajniki świata komputerów.
Tym razem zapoznawaliśmy się z budową komputera i jego elementami składowymi.  Aby bliżej poznać komputer mogliśmy "otworzyć" jeden z komputerów stacjonarnych i zajrzeć do jego środka.  Przekonaliśmy się, że komputer i jego elementy nie są aż tak straszne i niebezpieczne.  Rozszyfrowaliśmy również trudne pojęcie portów komputera, które nie ma nic wspólnego z morzem.  Wiemy już, że obecnie większość urządzeń zewnętrznych komputera możemy do niego podpiąć dzięki uniwersalnemu złączu USB.
Tym razem na więcej zabrakło czasu!  Spotykamy się znowu za tydzień.  Dziękuję personelowi Biblioteki Publicznej za umożliwienie przeprowadzenia zajęć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli chcesz skomentować artykuł na tym blogu, to bardzo prosimy uszanuj tego bloga, jego autorów i zasady kultury internetowego piśmiennictwa zwane netykietą. Będziemy Ci za to bardzo wdzięczni.