piątek, 26 października 2012

Początki (z reguły) są trudne

Wczoraj odbyliśmy już 7-me zajęcia.  Wciąż trudno nam się uczy (w szkolnej stołówce), ale staramy się nie przejmować trudnościami i iść do przodu - najważniejsze, że seniorzy są bardzo zapaleni i chętni do nauki.  Należą im się WIELKIE BRAWA, bo na każdych zajęciach wyczuwam ich lęk i obawy przed samodzielnym wzięciem do ręki myszki czy dotknięciem klawiatury oraz przed ogromem nowej wiedzy.  Szkoda, że seniorzy nie mogą regularnie uczestniczyć w zajęciach.  Z pewnością łatwiej byłoby seniorom wkroczyć w cyfrowy świat.  Jednak i tak frekwencja dopisuje - na ostatnich zajęciach było 12-tu "uczniów" (szczegóły w naszej liście obecności).

Przez ostatnie 2 lekcje poznawaliśmy klawiaturę komputera i próbowaliśmy napisać kilka słów o sobie w edytorze tekstu.  Przy okazji zapoznaliśmy się z pojęciem pliku i katalogu.  Niektórym z nas już nawet coś się udawało napisać - oto co udało się nam zachować w zapisanych przez nas plikach:

"Mam na imię Marianna.  Jestem emerytką.  Bardzo jestem zadowolona, że został zorganizowany kurs nauki obsługi komputera dla seniorów z którego bardzo chętnie korzystam."  - Marianna (61)


"To moje drugie ćwiczenia. Na razie idzie opornie.  Może pójdzie lepiej.      Obym miała cierpliwość.  Kiedyś skorzystam z internetu.  Dzisiaj jest dwanaście osób.  Następne ćwiczenia chyba za dwa tygodnie.  Przy moim stoliku siedzą cztery panie i dwóch panów.  W sąsiednim rzędzie siedzi pięć osób."  - Zofia (68)

PS. Powyższe teksty zostały napisane samodzielnie przez seniorów uczestniczących na zajęciach.  Dla części z nich były to pierwsze teksty w życiu napisane na klawiaturze komputera. Wielkie brawa!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli chcesz skomentować artykuł na tym blogu, to bardzo prosimy uszanuj tego bloga, jego autorów i zasady kultury internetowego piśmiennictwa zwane netykietą. Będziemy Ci za to bardzo wdzięczni.