piątek, 19 października 2012

Już 6 tygodni za nami... nie poszły na marne

W dniu 13 września 2012 uruchomiliśmy bezpłatne szkolenia z obsługi komputerów i internetu dla seniorów w ramach ogólnopolskiego projektu "Polska Cyfrowa Równych Szans" (szczegóły projektu na stronie latarnicy.pl) stowarzyszenia "Miasta w internecie".  Prowadzącym szkolenia jest Radosław Radomski (42 lata), który w maju 2012 roku odbył szkolenie latarnicze i jest tzw. Latarnikiem PCRS.

Na pierwszych zajęciach uczestniczyło 8 osób w wieku 51-74 lat, a potem już leciało z przysłowiowej górki.  Dotychczas odbyliśmy 6 spotkań - spotykamy się raz w tygodniu w każdy czwartek w godz.18:00-19:30.  Niestety tylko kilku seniorów uczestniczyło regularnie w prawie wszystkich zajęciach - większość seniorów przychodzi sporadycznie, ale mam nadzieję, że to się zmieni, jak tylko wkroczymy w bardziej ambitne tematy :)  Do tej pory na zajęciach uczestniczyło w sumie 24 słuchaczy (szczegóły w liście obecności).

Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor ZSM nr 1 w Mszanie Dolnej możemy korzystać z sali stołówki w Szkole Podstawowej, ale docelowo będziemy korzystać z sali komputerowej.  Póki co musimy korzystać z własnych laptopów - prowadzącego i seniorów, którzy mogą przyjść z własnym laptopem.  Nadal zapoznajemy się z budową komputerów i ich obsługą - na ostatnich zajęciach ćwiczyliśmy z myszką, touch-pad'em i klawiaturą.  Już niedługo wejdziemy w świat internetu.

Dziękuję słuchaczom za uczestnictwo i zaangażowanie w zajęciach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli chcesz skomentować artykuł na tym blogu, to bardzo prosimy uszanuj tego bloga, jego autorów i zasady kultury internetowego piśmiennictwa zwane netykietą. Będziemy Ci za to bardzo wdzięczni.