czwartek, 11 października 2012

Nauka przez zabawę

Jesteśmy już po piątych zajęciach.  Okazały się bardzo ciekawe.  Zarówno słuchacze, jak i prowadzący, mieli mnóstwo powodów do radości.  A na dodatek przyszło aż 14-tu seniorów - najwięcej, jak do tej pory.

O ile na poprzednich zajęciach głównie słuchaliśmy prowadzącego, to teraz nadszedł czas samodzielnej pracy z komputerem.  Temat był bardzo krótki - metody poruszania kursorem za pomocą: myszki, tabletu, touch pad'a i ekranu dotykowego.  Po wprowadzeniu przyszedł czas na samodzielne ćwiczenia.  Najpierw spróbowaliśmy poprzesuwać ikonki na pulpicie, a potem już tylko czysta zabawa - ćwiczyliśmy obsługę myszki i touch pad'a korzystając z ... gry "Pasjans", którą można znaleźć na niemal każdym komputerze.  Ale była przednia zabawa!

Jakby tego było mało, jeden z uczestników szkolenia na swoim laptopie miał zainstalowany komunikator Skype.  Całkiem przypadkiem odebrał połączenie wideo od bratowej z Holandii, dzięki czemu wszyscy uczestnicy mogli przekonać się, jakim wspaniałym narzędziem jest komputer podłączony do internetu.  Połączenie było bardzo dobrej jakości, po obu stronach funkcjonowały kamery.  Nie wiemy, kto był bardziej zaskoczony... my, czy bratowa. :)

Zachęcam do udziału w zajęciach, tym bardziej, że już niedługo zaczniemy poznawać internet.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli chcesz skomentować artykuł na tym blogu, to bardzo prosimy uszanuj tego bloga, jego autorów i zasady kultury internetowego piśmiennictwa zwane netykietą. Będziemy Ci za to bardzo wdzięczni.