piątek, 14 września 2012

Latarnia w Mszanie Dolnej zaświeciła się

W dniu 13 września 2012 uruchomiliśmy bezpłatne szkolenia z obsługi komputerów i internetu dla seniorów w ramach ogólnopolskiego projektu "Polska Cyfrowa Równych Szans" (szczegóły projektu na stronie latarnicy.pl) stowarzyszenia "Miasta w internecie" (mwi.pl).  Prowadzącym szkolenia jest wolontariusz Radosław Radomski (42 lata), który w maju 2012 roku odbył szkolenie latarnicze i działa jako tzw. Latarnik PCRS.

Na pierwszych zajęciach uczestniczyło 8 osób w wieku 51-74 lat - całkiem nieźle jak na początek.  Na pierwszych zajęciach dowiedzieliśmy się co nieco na temat projektu, dlaczego zajęcia są bezpłatne i w czym mają nam pomóc.  Mogliśmy również dotknąć i uruchomić kilka rodzajów komputerów: laptop, netbook, tablet i smartfon.

Zajęcia będą odbywać się w każdy czwartek w godz.18:00-19:30 w Szkole Podstawowej nr 1 w Mszanie Dolnej przy ul.Sienkiewicza.  Dzięki uprzejmości Pani Anny Górskiej - Dyrektor ZSM nr 1, możemy korzystać nieodpłatnie z pomieszczenia stołówki - na pierwsze zajęcia to wystarczy, ale docelowo chcielibyśmy korzystać z sali komputerowej (od Pani Dyrektor uzyskaliśmy obietnicę, że w przyszłości będziemy mogli z niej korzystać). 

Dziękuję seniorom aktywnie uczestniczącym w pierwszych zajęciach i zapraszam na kolejne już w następny czwartek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli chcesz skomentować artykuł na tym blogu, to bardzo prosimy uszanuj tego bloga, jego autorów i zasady kultury internetowego piśmiennictwa zwane netykietą. Będziemy Ci za to bardzo wdzięczni.