piątek, 18 października 2013

Podręczniki dla e-seniora

Na stronie www.zysk50plus.pl możemy znaleźć wiele interesujących materiałów dotyczących rozwoju i aktywizacji seniorów, w tym m.in. i to: "Internet to w dzisiejszych czasach podstawowe narzędzie komunikacji. Niestety, dla większości seniorów jest to wciąż ,,nieznany świat”, w dodatku mało kto stara się go im przybliżyć. Ten podręcznik ma być zachętą i pomocą dla osób starszych i dojrzałych. Zawiera najważniejsze informacje dotyczące korzystania z komputera i Internetu,  a także szereg użytecznych rad, ciekawych stron internetowych oraz przykładów seniorów, którzy nie wyobrażają sobie już życia bez korzystania z nowych technologii."
Oczywiście staramy się pomagać seniorom, jak tylko możemy, ale wiele seniorzy mogą nauczyć się samodzielnie - zresztą najlepszą formą nauki jest własnoręczne eksperymentowanie.  Dlatego polecam podręcznik dla e-seniora wydany przez operatora UPC załączony pod powyższym tekstem - pozwalam sobie go umieścić również na blogu naszej Latarni do pobrania w wersji elektronicznej tutaj.
W uzupełnieniu przypominam również o "Korzystniku Internauty 50+", który w wersji drukowanej udostępniam seniorom uczestniczącym na zajęcia, ale jednocześnie można go pobrać w wersji elektronicznej tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli chcesz skomentować artykuł na tym blogu, to bardzo prosimy uszanuj tego bloga, jego autorów i zasady kultury internetowego piśmiennictwa zwane netykietą. Będziemy Ci za to bardzo wdzięczni.