niedziela, 2 czerwca 2013

Ostatni odcinek cyklu "latarnicy.pl" w TVP1

Wczoraj w TVP1 wyemitowany został 12-ty odcinek cyklu "latarnicy.pl".  Niestety był to już ostatni odcinek serialu.
Osobiście bardzo podobał mi się ten cykl - i nie dlatego, że jestem Latarnikiem Polski Cyfrowej, ... ani dlatego, że miałem szansę wystąpić w tym cyklu.  Naturalnie serial był reklamą projektu Polska Cyfrowa Równych Szans.  Jednocześnie jednak promował aktywnych seniorów, którzy nie boją się podjąć wyzwania zmierzenia się z technologiami cyfrowymi, które z natury rzeczy nie są przyjazne dla osób z pokoleń, które w dzieciństwie i młodości miały kontakt najczęściej jedynie z radiem, a rzadko z telewizją, nie mówiąc już o innych urządzeniach elektronicznych.  Dzisiaj wszechobecne technologie cyfrowe - komputery, smartfony, konsole, media cyfrowe przytłaczają nadmiarem bodźców.  Przekaz informacji jest tak szybki i intensywny, że nawet młodsze pokolenia muszą decydować się na selekcję mediów, z których korzystają, bo nie są w stanie wszystkiego ogarnąć.  Tym bardziej chylę czoła przed każdym starszakiem, który nie boi się spróbować podjąć próby poznania tych technologii - nawet jeśli uczestniczy nieregularnie, czy tylko w kilku zajęciach, nawet jeśli wystraszy się i stwierdzi, że to nie dla niego.  My, Latarnicy, jesteśmy gotowi do pomocy każdemu z nich, kiedykolwiek, jeśli tylko zechce skorzystać z naszej oferty.
Także osobiście z odcinków serialu dowiedziałem się kilku nowych rzeczy, których dotychczas nie znałem.  Jestem pewien, że również wielu seniorów wyniosło z tego serialu mnóstwo nowych informacji.  Dlatego mimo, że serial zakończył się na antenie TVP1, to w internecie będzie nadal obecny.  Dzięki Stowarzyszeniu "Miasta w Internecie" oraz serwisowi Youtube.com każdy z odcinków możemy w każdej chwili obejrzeć ponownie.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli chcesz skomentować artykuł na tym blogu, to bardzo prosimy uszanuj tego bloga, jego autorów i zasady kultury internetowego piśmiennictwa zwane netykietą. Będziemy Ci za to bardzo wdzięczni.