wtorek, 9 kwietnia 2013

Wirtualna wizyta na zajęciach w Kamionce i Kozłowie k.Miechowa

W dniu 9.04.2013 (wtorek) miałem okazję wirtualnie uczestniczyć w zajęciach w Kamionce (godz.11-12) i Kozłowie (godz.14-16) k.Miechowa prowadzonych przez Latarniczkę Polski Cyfrowej Halinkę Szczepka z Uniejowa-Rędziny mimo, że byłem w tym czasie u siebie w domu w Mszanie Dolnej ok.120km od Kamionki i Kozłowa.  Skorzystałem z możliwości jakie oferuje aplikacja do zdalnego zarządzania komputerem pod nazwą "Team Viewer".  Dzięki temu narzędziu każda osoba może poprosić mnie o zdalną pomoc na jego komputerze poprzez Internet - wystarczy, że pobierze mały program "Team Viewer - Quick Support" (na naszym blogu latarniamszana.pl znajduje się pod niebieskim przyciskiem po prawej stronie) i poda mi swój numer ID i cyfrowe hasło z tego programu.

W ten sposób mogłem wirtualnie wesprzeć Latarniczkę Halinkę na zajęciach z seniorami i zdalnie współprowadzić demonstrację darmowego programu Blogger firmy Google, który umożliwia tworzenie własnego bloga (np. takiego jak właśnie nasz blog latarniamszana.pl).  Wspólnie z seniorami uczestniczącymi na zajęciach utworzyliśmy blogi: "Senior w Kamionce" (umieszczony pod adresem seniorwkamionce.blogspot.com) oraz "Senior w Kozłowie" (umieszczony pod adresem seniorwkozlowie.blogspot.com).  Niestety w Kamionce nasze połączenie nie było zbyt płynne z powodu słabszego łącza, natomiast w Kozłowie jakość łącza była już prawie idealna. Ze słów Halinki po spotkaniu wynika, że mimo różnych niedoskonałości uczestnikom zajęć bardzo podobały się nowopoznane możliwości Internetu.
Bardzo się cieszę i jestem ogromnie wdzięczny Latarniczce Halince, że mogłem mieć w tych wydarzeniach również swój udział.  Mam nadzieję, że takich okazji pojawi się więcej, bo jest to wspaniałe doświadczenie.  Marzy mi się, abym mógł w ten sposób pomagać również seniorom z Mszany Dolnej i okolic, ale do tego jeszcze trochę brakuje - poza podstawowymi umiejętnościami potrzebnymi do uruchomienia komputera i programu TeamViewer potrzebne jest jeszcze w miarę dobre łącze.  Obecnie w ten sposób wspomagam moją 66-letnią Mamę, która mieszka ok.14km ode mnie i uczęszcza na zajęcia prowadzone przez Latarnika Tomka Majchrzaka w Rabce-Zdrój - mimo, że jeszcze niektóre czynności u niej na komputerze muszę wykonać zdalnie ja, to i tak taka możliwość wymusza na niej również podejmowanie samodzielnych prób, co sprzyja szybszemu poznawaniu komputera i Internetu.  


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli chcesz skomentować artykuł na tym blogu, to bardzo prosimy uszanuj tego bloga, jego autorów i zasady kultury internetowego piśmiennictwa zwane netykietą. Będziemy Ci za to bardzo wdzięczni.